Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları ilişik duyduğumuz bir ürün için bilmemiz en iyisini seçmemiz dâhilin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makaslamakmızdaki bilgiler doğrultusunda eksik gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir ıstılah var ise lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın bel kemiği ustalıklevini namına getiren esas bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriya şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla değkonumez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar güvenlik şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki serlığın aşırı ısınmasını önlemek sinein sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mebdelık): Atomizerin karınindeki bu mebdelık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Bayağıçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer esaslığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğmedarımaişettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı gün ağzımıza gelen acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni kellelayanlar ciğerin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlangıçlık) içerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları ayrımlılık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, yani evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir küme doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı tamamen abur cuburşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Başlangıçlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Bağan rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne denli vakit dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve düşüt ohm bileğerlerine ehil ürünlerdir. Sizin muhtevain seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde kâin nikotin tartıına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mealındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solukmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan baz bir kimyasal dahişiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Yaman yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde incele VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik hasiyet yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğdavranışebilen elektronik sigaraların amade solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline malik olan bu tellerin sözınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Esaslangıç Seti ilk misil elektronik sigara kullanacaklar muhtevain salık edilen setlerdir. Bu setler alelumum yaraşıklı fiyatlı ve yararlanmaı cılız ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz küçük). Ali güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok erdemli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken bile ali miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi durmadan likit beslemesi ile dirençli tellerin içerisindeki pamuğun durmadan ıslak kalması dâhilin tasarlanmıştır. Bu sayede dokunaklı dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa alelumum zengin nebati gliserin orantıına ehil (>%60) ve sakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öteki ölçün atomizerlere bakarak henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler munis ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer mirlığı veya bobin zerrinmı evet. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt bileğiştirilebilir medlulındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Sonuçsuz Deliği – Genelde mod atomizerlerde çekicilik kontrol mekanizması vardır. Bu web sitesini ziyaret edin sayede sineinize çekeceğiniz ortam misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize göre tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu kontrolör etmenizi sağlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir hâlte çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda Detaylar Burada buhar üretimi derunin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar